top of page
Nasza szkoła - o nas

   Szkoła Muzyczna Fundacji ARTE rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku. Od 2 września 2014 posiada uprawnienia szkoły publicznej.
   Jesteśmy tzw. klasyczną szkołą muzyczną, która korzysta z wieloletnich wzorców polskiego szkolnictwa muzycznego. Korzystamy z programów nauczania wydanych przez Centrum Edukacji Artystycznej oraz z programów autorstwa naszych nauczycieli, opracowanych zgodnie z wymogami obowiązujących podstaw programowych MKiDN. W muzyce – podobnie jak w innych sztukach i sporcie –  dla osiągnięcia sukcesu potrzeba trochę talentu (czasem wystarczą zdolności), ale przede wszystkim dużo pracy nad doskonaleniem warsztatu. Warsztat jest podstawą dobrego grania, bez niego praktycznie nie da się niczego osiągnąć. Uzyskanie każdej biegłości wiąże się z wieloma godzinami ćwiczeń, czasem wyrzeczeń, ale późniejsze dobre wykonanie koncertu jest najlepszą nagrodą i źródłem największej satysfakcji dla artysty.
   Ogromną, kluczową i wręcz nieocenioną rolę w kształceniu dzieci odgrywają rodzice. To oni razem z nauczycielami zmagają się z kryzysami dzieci i to oni pomagają te kryzysy zwalczyć. W pierwszej fazie nauki bez wsparcia rodziców wiele dzieci rezygnuje z nauki, ponieważ jeszcze nie rozumieją, że to, co dobre jest trudniejsze od tego, co popularne i nie wymagające żadnego wysiłku. W naszej szkole od lat bazujemy na dobrej współpracy z rodzicami, dzięki czemu udało się nam przeprowadzić wiele ciekawych projektów i warsztatów, a uczniom granie i śpiewanie sprawia prawdziwą przyjemność.         
   W naszej szkole uczą nauczyciele, którzy doskonalili swój warsztat instrumentalny w czasie wieloletnich studiow w Polsce
i za granicą. Wielu z nich stale koncertuje, a wszyscy bez wyjątku bardzo lubią muzykę – i lubią tej muzyki uczyć.
Szkoła muzyczna I stopnia jest przede wszystkim szkołą umuzykalniającą. Wiemy, że nie wszyscy z naszych absolwentów wybiorą później muzyczną drogę zawodową. Wierzymy jednak, że umiejętności regularnej pracy, radzenia sobie z tremą
i problemami emocjonalnymi oraz zaszczepiony bakcyl muzyczny może sprawić, że ich życie będzie zdrowsze i piękniejsze. Czego wszystkim (nie tylko naszym uczniom i rodzicom) życzymy!     


 

bottom of page