Siedziba

 

ul. Ludwika Hirszfelda 11

Ursynów, Imielin

02-776 Warszawa

Budynek 63 LO, piętro I

Szkoła muzyczna Fundacji ARTE zarejestrowana jest
w ewidencji niepublicznych szkół artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Obowiązek informacyjny  RODO realizujemy przy współpracy:

Dojazd

 

​Autobus:

·do przystanku MIKLASZEWSKIEGO: 136, 148, 179, 185, 192, 306, 503 i 504;

· do przystanku WARCHAŁOWSKIEGO: 192, 503 i 504;

·do przystanku INSTYTUT HEMATOLOGII: 148, 179
i 185;

 Metro:

· do stacji METRO IMIELIN

 Samochód:

· Wjazd od ulicy Gandhi, jadąc do Dereniowej od ulicy rtm. Pileckiego.

Kontakt

 

sekretariat@szkolaarte.pl

 

Tel: 784 976 225

Kom: 600 260 619

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon

Elżbieta Jancewicz, dyrektor szkoły - kształcenie słuchu, audycje muzyczne

Ukończyła studia w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny). Od wielu lat uczy muzyki dzieci i młodzież, współpracuje z wydawnictwem Nowa Era przygotowując podręczniki i płyty do nauki muzyki w szkole podstawowej. Prowadzi ARTE Fundację, która zajmuje się mi.in.wydawaniem płyt dla dzieci oraz promocją młodych artystów.
 

O sobie:
W ciągu kilkudziesięciu lat pracy w szkołach, przedszkolach, Warszawskiej Operze Kameralnej, kilku redakcjach współpracy z Fundacją Dar Serca poznałam wspaniałych artystów i ludzi - nauczycieli , uczniów, rodziców - i dzięki ich niekonwencjonalnym pomysłom, bazując na swoich doświadczeniach (dobrych i złych) postanowiłam założyć szkołę muzyczną. Być może będę nudna i „belferska” powtarzając, że podstawą dobrego grania jest warsztat, ale moje doświadczenie w pracy z uczniami to potwierdza: dobry warsztat daje nieograniczone możliwości realizowania nawet najbardziej zaskakujących pomysłów.
Jestem realistką, więc nie obiecuję, że w weekend czy nawet w miesiąc Wasze dzieci nauczą się śpiewać czy grać. Jednak tyle czasu wystarczy, aby dzięki nam, nauczycielom, przekonały się, że muzyka to piękny świat. Pomaga rozładować emocje, wspomaga logiczne, matematyczne myślenie i daje mnóstwo przyjemności. A w przyszłości może okazać się "sposobem na życie" lub "wentylem bezpieczeństwa", przez który będą wyfruwać wszystkie złe emocje.

Ewa Matlak, fortepian
Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia w Bielsku - Białej w klasie fortepianu, następnie w 2008 roku rozpoczęła studia magisterskie w klasie fortepianu w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie. W 2010 roku ukończyła dwuletnie studia podyplomowe na tej samej uczelni uzyskując stopień Master. Ma wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel fortepianu zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Prowadzi klasę fortepianu w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia Fundacji ARTE ucząc również dzieci najmłodsze (od 5 roku życia). Jest nauczycielką posiadającą dużą wiedzę metodyczną, swoim uczniom dobiera repertuar z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Bardzo dba o aparat wykonawczy swoich uczniów, co jest przepustką do dobrego, technicznego grania. Jest nauczycielką wymagającą, ale jednocześnie bardzo lubianą przez uczniów i rodziców.       
(not. E.Jancewicz)
Edyta Chabros-Frankiewicz, fortepian

Nauczycielka z wieloletnim stażem pedagogicznym w zakresie pedagogiki instrumentalnej - fortepian i ogólnej edukacji muzycznej dzieci i młodzieży w szkole podstawowej i gimnazjum.

Absolwentka Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny) wydziału Edukacji Muzycznej i Akademii Muzycznej im. G.i K.Bacewiczów w Łodzi - Instrumentalistyka - Fortepian. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale pedagogicznym na kierunku Sztuka. Jest współautorką Programu Rozszerzonej Edukacji Muzycznej, realizowanego z powodzeniem przez kilkanaście lat w szkole podstawowej i gimnazjum na warszawskim Ursynowie. Aktualnie współpracuje z Fundacją Pro-Musica, kontynuując zamierzenia w/w programu. Jej uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach muzycznych ogólnopolskich, wojewódzkich, warszawskich i dzielnicowych.

Jest bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi i sama czerpie radość z wszechstronnego umuzykalniania swoich uczniów. Wspiera ich rozwój,  motywuje do dalszej pracy, a obecnie podziwia ich talent artystyczny na profesjonalnej scenie muzycznej, w teatrze Buffo w musicalu "Piotruś Pan", w filmie, reklamie i dubbingu i jest z nich bardzo dumna.

Beata Dobrzyńska - Witwicka, fortepian

Ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Jako nauczyciel fortepianu pracuje już ponad dwadzieścia pięć lat.

Ponieważ pracę w szkolnictwie muzycznym zawsze łączyła z działalnością artystyczną, doskonaliła swoje umiejętności także jako wykonawca muzyki. Jej zainteresowanie muzyką dawną  sprawiło, że  rozpoczęła swoją  przygodę artystyczną – początkowo z zespołem chóralnym Ars Antiqua, a później z Warszawską Operą Kameralną. Możliwość obcowania z różnorodną materią muzyczną, jej  twórcami i wykonawcami, nie tylko wzbogaca muzyczne doświadczenie, ale przekłada się na pracę z uczniem. Jej spotkania z uczniem przy instrumencie to nie tylko nauka i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, ale niewyczerpane źródło inspiracji do dalszych muzycznych poszukiwań.

Krystyna Mazurek, rytmika, kształcenie słuchu

Anna Huszcza, rytmika, kształcenie słuchu, audycje muzyczne

​​​

Anna Gozdan - Ołdak, fortepian

Jest absolwentką PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie fortepianu B. Topolnickiej. W 1997r. ukończyła studia magisterskie w klasie fortepianu prof. T. Manasterskiej i kameralistyki w klasie prof. B. Halskiej na AMFC w Warszawie. Naukę kontynuowała na studiach podyplomowych na macierzystej uczelni w klasie fortepianu prof. T. Manasterskiej. Od 1997r. pracuje w ZPSM nr 1 Warszawie, obecnie jako akompaniator klas skrzypiec, altówki i klarnetu oraz jako nauczyciel fortepianu. W 2013r. uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 2007r. stale współpracuje z Warszawskim Towarzystwem Muzycznym. 

Wielokrotnie uczestniczyła w przesłuchaniach CEA szkół muzycznych, a także konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, na których jej uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia. Była nagradzana za wyróżniający akompaniament, m.in. na Konkursie Klarnetowym CEA w Katowicach (2016). Uczestniczyła również jako akompaniator w kursach mistrzowskich organizowanych przez ZPSM nr 1 w Warszawie, m.in. w Ogólnopolskim Kursie Stroikowym im. K. Piwkowskiego. W 2013r. otrzymała nagrodę Dyrektora CEA za „za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce”.

Krzysztof Fornalski, gitara klasyczna

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu (klasa gitary klasycznej) oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary prof. Karola Ferfeckiego.
Gitarzysta, kompozytor biorący udział w licznych projektach artystycznych m.in. przedsięwzięcia związane z teatrami Roma, Rampa, Syrena. W dotychczasowej pracy jako muzyk towarzyszący udziela się m.in. na koncertach z Piotrem Bukartykiem.

Na ogół zajmuje się komponowaniem muzyki jazzowej inspirowanej innymi gatunkami lub jakiejkolwiek innej inspirowanej jazzem. We własnych projektach łączy tradycyjne środki i akustyczne brzmienia ze współczesnym wyrazem muzyki elektronicznej. Począwszy od występów solowych, duetów i trio oraz większych formacji, wykorzystuje zarówno instrumenty elektryczne jak i akustyczne. 
Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w zakresie nauki gry na gitarze (różne gatunki stylistyczne) oraz prowadzeniu zespołów instrumentalnych i instrumentalno - wokalnych.

Łukasz Piotrowski, perkusja

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureat Ogólnopolskich Konkursów Perkusyjnych w Warszawie i Wrocławiu. Współpracował między innymi z formacją perkusyjną - Percussion Clavier De Lyon (Francja ), Orquesta Internacional (Hiszpania), Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

Swoją działalność dydaktyczną i koncertową rozpoczął w 2009 roku. W tym czasie odbył się cykl audycji dla młodzieży objęty patronatem Filharmonii Narodowej. Koncertował m. in. w Filharmonii Świętokrzyskiej, w Filharmonii Narodowej – Poranki dla Małych Melomanów. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w zakresie nauki gry na perkusji oraz prowadzeniu kameralnych zespołów perkusyjnych.

Mariusz Ciołko, fortepian

Ukończył PSM II st. w Białymstoku. Następnie rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie prof. Bronisławy Kawalli, które ukończył w 1992 roku uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Od października 1998 r. pracuje w białostockiej Filii Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie, najpierw jako asystent a następnie, po uzyskaniu w marcu 2004 r. stopnia doktora sztuki, jako adiunkt w klasie prof. Witalisa Raczkiewicza. Od 2007 jest adiunktem w UMFC w Białymstoku, w latach 2005 - 2007 pracował również w AMFC w Warszawie jako pianista-korepetytor w klasie skrzypiec prof. Magdaleny Szczepanowskiej.
Jest laureatem akademickiego konkursu na najlepsze wykonanie etiud Fr. Chopina.
Już jako student II roku wystąpił w Filharmonii Narodowej, gdzie był pierwszym wykonawcą Ronda koncertowego na fortepian i orkiestrę Macieja Małeckiego, które wraz z Błękitną Rapsodią G. Gershwina nagrał następnie dla Telewizji Polskiej.
Kilkakrotnie koncertował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Warszawie pod dyr. Macieja Niesiołowskiego. W lutym 2014 wydał płytę z kompozycjami Romana Maciejewskiego i otrzymał tytuł doktora habilitowanego.

Dorota Curyłło, wokal

Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na Wydziale Wokalno – Aktorskim i Studium Pedagogicznego tej uczelni.

Karierę wokalną rozpoczęła jako ceniona sopranistka, od 1996 zajmuje się wokalistyką jazzową. Obdarzona oryginalną barwą głosu, znakomitą intonacją i zmysłem interpretacyjnym. Śpiewa standardy jazzowe w aranżacjach i z towarzyszeniem wybitnych polskich muzyków jazzowych: Krzysztofa Herdzina, Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza, Czesława "Małego" Bartkowskiego, Cezarego Konrada, Grzegorza Nagórskiego, Roberta Majewskiego, Mariusza "Fazi" Mielczarka.

Nagrywa płyty z muzyką jazzową i swingowa: Jazz standards, Jazz do poduszki, Lady be good. Prowadzi zajęcia z emisji głosu, impostacji, śpiewu i interpretacji piosenki dla aktorów i wokalistów.

Marcin Riege, fortepian jazzowy, fortepian klasyczny 
Marcin Riege - pianista, aranżer, kompozytor.
Współpracował m. in. z takimi artystami, jak: Marek Kościkiewicz, Halina Frąckowiak, Kora, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka, Kasia Cerekwicka, Krzysztof Krawczyk, Marek Bałata, Lidia Kopania, Viola Brzezińska.

Występował w Teatrze ”Lalka”, ”Buffo”, a od września 2012 roku gra w musicalu „Deszczowa piosenka” w Teatrze Muzycznym ROMA. Wystąpił w kilkuset koncertach nie tylko w Polsce, ale i w Norwegii, Włoszech, na Islandii i w Kanadzie. Jest autorem muzyki ilustracyjnej dla TVP. Działalność pedagogiczną rozpoczął w 2003 roku. Muzykę dzieli na dobrą lub złą, co stara się wpoić swoim uczniom ucząc ich zarówno klasyki jak i jazzu. Nie jest przeciwnikiem fortepianów cyfrowych o ile mają dobrą klawiaturę.